INVEGOS trijų ketvirčių rezultatai: verslui skirta daugiau nei 220 mln. eurų

Per tris šių metų ketvirčius nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) ir toliau sėkmingai įgyvendino tvarias skatinamojo finansavimo priemones bei ieškojo būdų, kaip greitai ir efektyviai padėti verslams, susiduriantiems su šių dienų ekonominiais iššūkiais.

invegaNuotrauka: © Invega

„Šie metai verslui vėl kupini išmėginimų, todėl mūsų užduotis yra ir toliau aktyviai padėti šalies įmonėms įveikti kylančius finansinius iššūkius, kad galėtų toliau sklandžiai vykdyti veiklą ar įgyvendintų užsibrėžtus plėtros tikslus. Per tris šių metų ketvirčius daugiau kaip 3500 verslų pasinaudojo INVEGOS priemonėmis ir juos pasiekė daugiau nei 220 mln. eurų finansavimas“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Daugiausia finansavimo – už beveik 105 mln. eurų – verslui buvo suteikta individualių ir portfelinių garantijų forma, o tokia suma leido suteikti beveik 145 mln. Eur vertės garantijų už paskolas. Iš viso INVEGA nuo metų pradžios pasirašė 676 garantijų sutartis su 634 verslais. Iš jų individualiomis garantijomis pasinaudojo 270 įmonių, už kurių paskolas buvo suteikta garantijų beveik 50 mln. eurų sumai. Portfelinės garantijos buvo suteiktos 364 verslams beveik 55 mln. eurų sumai.

Kad verslas ir toliau galėtų sėkmingai naudotis garantijomis, INVEGA dar trečiojo ketvirčio pradžioje paskelbė apie trečią ilgalaikės skatinamosios finansinės priemonės „Portfelinės garantijos 3” etapo pradžią. Verslas portfelinėmis garantijomis jau gali pasinaudoti net 11-oje finansų įstaigų ir taip išspręsti nepakankamo užstato problemą.

Ne ką mažesnio susidomėjimo sulaukė ir INVEGOS paskolos. Jomis per visą šį laikotarpį pasinaudojo beveik 1500 verslų, kuriuos pasiekė daugiau kaip 80 mln. eurų. Kad verslas galėtų skolintis dar palankesnėmis sąlygomis, šį ketvirtį buvo inicijuotas ir sutelktinių paskolų „Avietė“ sąlygų atnaujinimas – nuo šiol valstybės lėšų dalis paskoloje bus net tris kartus didesnė nei buvo prieš tai – 30 tūkst. eurų.

Bene gausiausiai verslininkai naudojosi bei domėjosi kompensacijomis. Nuo metų pradžios kompensacijomis, o daugiausiai daliniu paskolų ir lizingo palūkanų kompensavimu, pasinaudojo daugiau kaip 1300 šalies verslų, kuriems skirta beveik 20 mln. eurų.

Gerų rezultatų pasiekta ir investuojant iš rizikos kapitalo fondų. Su INVEGOS finansavimu sėkmingai buvo atliktos daugiau kaip 15 mln. eurų rizikos kapitalo investicijos į 83 įmones, kurių bendra investicijų suma iš viso sudarė beveik 34 mln. eurų.  Vienas iš reikšmingiausių šio ketvirčio įvykių – INVEGOS paskyrimas atstovauti Lietuvai NATO inovacijų fondo (NIF) įgyvendinime. 1 mlrd. eurų vertės fondas skirtas padėti sukurti inovatyvias technologijas saugumo ir gynybos srityse ir taip sustiprinti pačią NATO aljanso inovacijų ekosistemą.

INVEGA paskutinį šių metų ketvirtį pradėjo paskelbusi naują skatinamąją finansinę priemonę – „Tiesioginės paskolos nuo karo nukentėjusiems verslo subjektams“. Paskolos skirtos apyvartinėms lėšoms ir investiciniams projektams finansuoti, o dėl jų gali kreiptis visų dydžių įmonės, susiduriančioms su pasekmėmis dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje.

Top