AB „Citadele" bankas keis teisinį statusą iš dukterinės įmonės į filialą

Tęsdamas „Citadele“ grupės strategijos tapti populiariausiu banku Baltijos šalyse įgyvendinimą, bankas AS „Citadele banka“ gavo pirminį Lietuvos banko leidimą pradėti vykdyti pavaldžiosios bendrovės AB „Citadele“ bankas reorganizavimą sujungiant AB „Citadele“ banką su banku AS „Citadele banka“. Banko AS „Citadele banka“ prašymą dėl reorganizavimo šiuo metu svarsto Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisija.

citadele ilgas

„Citadele“ valdybos pirmininkas Guntis Beļavskis: „Kalbant paprastai, Lietuvoje veikiančio AB „Citadele“ banko reorganizavimas reiškia, kad pasikeis jo teisinis statusas – iš pavaldžiosios bendrovės jis taps filialu.  Šis sprendimas buvo priimtas siekiant sudaryti galimybes greičiau pristatyti naujas skaitmenines bankininkystės paslaugas Lietuvos rinkai ir pagerinti grupės veiklos efektyvumą.

„Citadele" klientams Lietuvoje šis pokytis bus naudingas, nes juos greičiau pasieks patogesnės finansinės paslaugos ir per ateinančius metus jie matys ženklų skaitmeninių paslaugų augimą“.

Vykstant reorganizavimo procesui, Lietuvoje bus atidarytas naujas banko AS „Citadele banka“ filialas ir visas AB „Citadele“ banko turtas bei įsipareigojimai bus perleisti šiam naujajam filialui.

Sprendimą dėl sujungimo banko AS „Citadele banka“ valdyba priėmė 2018 m. kovo 22 d. Reorganizavimą tikimasi užbaigti pirmojoje 2019 metų pusėje.

Apie visus naujus produktus ir paslaugas bankas klientus informuos asmeniškai. Šiuo metu klientai banko paslaugomis ir produktais gali naudotis kaip įprasta.

Lietuvos banko pranešimas spaudai:

Lietuvos banko valdyba sutiko, kad būtų reorganizuotas AB „Citadele“ bankas prijungiant jį prie AS „Citadele banka“.

Reorganizavimo metu Lietuvoje veikiantis AB „Citadele“ bankas bus prijungtas prie Latvijoje veikiančio AS „Citadele banka“ ir mūsų šalyje toliau veiks kaip to banko filialas. Duodamas sutikimą, Lietuvos bankas atsižvelgė į tai, kad, įvykdžius reorganizaciją, sisteminės rizikos lygis bankų sektoriuje nepadidės. Keičiantis tik teisiniam AB „Citadele“ banko statusui, o ne banko struktūrai, AB „Citadele“ rinkos dalis Lietuvoje pagal turtą, paskolas ir indėlius nepasikeis.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top