„ORLEN Lietuvai“ - „Luminor“ kreditas

Spausdinti

Bankas naftos produktų perdirbimo gamyklai suteikė 100 mln. eurų finansavimą, įmonė lėšas skirs apyvartinėm lėšoms, nes įmonė savo lėšas planuoja naudoti didelės apimties rekonstrukijai.

orlen luminor minNuotrauka: © Orlen

Mažeikių rajone veikianti gamykla prasidėjus karui Ukrainoje per labai trumpą laiką sugebėjo visiškai atsisakyti rusiškos žaliavinės naftos ir šiuo metu perdirba tik JAV, Saudo Arabijoje, Šiaurės jūroje bei kituose regionuose išgautą žaliavą.

„ORLEN Lietuva“ yra puikus ryžtingo ir atsakingo verslo valdymo pavyzdys – bendrovė jau kelerius metus ruošėsi diversifikacijai ir prasidėjus karui Ukrainoje per itin trumpą laikotarpį sugebėjo atsisakyti rusiškos žaliavinės naftos.

Tokia greita transformacija ir itin nestabili situacija energijos rinkose verčia ieškoti ne tik naujų techninių sprendimų, bet ir naujų finansų valdymo įrankių. Bankas didžiuojasi galįs prisidėti prie šios jaudinančios pokyčių kelionės“, – pažymėjo „Luminor“ banko Lietuvoje vadovas Andrius Načajus.

2021-aisiais AB „ORLEN Lietuva“ gavo beveik 5,1 mlrd. JAV dolerių pajamų ir uždirbo 87 mln. JAV dolerių grynojo pelno. Įmonė praėjusiais metais perdirbo kiek daugiau nei 8,5 mln. tonų žaliavos ir, palyginti su 2020 metais, vidutiniškai 7 procentais padidino pardavimo apimtis sausuma bei jūros keliu.