"Easy Debt Service" iš bankrutavusio "Ūkio banko" įsigijo "Invegos" paskolų portfelį

Jau praėjo ne vieneri metai nuo Ūkio banko žlugimo, tačiau aktyvus bankroto administratorių darbas pardavinėjant šio banko turtą vis dar tęsiasi. Parduodami yra ne tik fizinis turtas (pastatai, automobiliai ir pan.), bet ir turėti bendrovės paskolų portfeliai.

pinigu skaiciavimas

Ūkio banko bankroto administratoriaus komanda pirkėjų konsorciumui, kuriam atstovavo UAB „Easy Debt Service“, pardavė UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) tikslinių paskolų reikalavimo teises. Pirkėjai už šį paskolų portfelį sumokėjo daugiau nei 406 tūkst. eurų.

Šias paskolas Ūkio bankas buvo suteikęs pagal priemonę „Mažų kreditų teikimas – 2 etapas“ ir pagal kredito sutartis, sudarytas bankui perskolinant jam „Invegos“ suteiktas Atviro kreditų fondo lėšas, skirtas priemonei „Atviras kreditų fondas“. Apie 99 proc. portfelio paskolų yra pradelstos. Nominali portfelio vertė 2017 metų pradžioje siekė 987 tūkst. eurų.

„Tai buvo paskutinis bent kiek reikšmingesnis paskolų portfelis, todėl galima teigti, kad šios turto rūšies pardavimo procesas baigtas. Šiemet tikimės parduoti ir likusį banko turtą, tuomet beliks tie objektai, dėl kurių vyksta teisiniai ginčai“, – pažymėjo BAB Ūkio banko bankroto administratorius Gintaras Adomonis.

Pernai Ūkio bankas pardavė turto už 3,5 mln. eurų.

Kauno apygardos teismas bankroto bylą Ūkio bankui iškėlė 2013 metų gegužės 2 dieną. Nutartis įsiteisėjo birželio 7 dieną.

Top