Veiklą pradėjo nauja sutelktinio finansavimo platforma verslui

Tarpusavio skolinimo arba dar kitaip vadinamos sutelktinio finansavimo platformos įgauna vis didesnį populiarumą. Net keletas Lietuvoje veiklą pradėjusių tarpusavio skolinimo platformų, sėkmingai plečia veiklą kitose Europos Sąjungos šalyse. Praėjusią savaitę Kreditai.INFO jau rašė, apie kreditų birža "Lenndy kuri artimiausiu metu planuoja pradėti veiklą Lietuvoje, šiandien siūlome susipažinti su išskirtinai verslo finansavimui skirtu projektu.

tarpusavio kreditavimas

Finansavimo bendrovė „Capitalia“ pristato naujos koncepcijos ko-investavimo platformą – www.capitalia.com Baltijos šalių įmonės galės pritraukti finansavimą nuo 50 tūkst. iki 1 mln. eurų investicijoms į plėtrą, apyvartinį kapitalą ir išpirkimo (buyout) sandoriams. Projektas viešai prieinamas nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio. Finansavimą sėkmingai pritraukė jau 6 įmonės, kurių bendra paskolų vertė siekia 586 tūkst. eurų.

„Naujoji platforma vienija mūsų verslo finansavimo patirtį ir šiuolaikines sutelktinio finansavimo technologijas. Siūlome visiškai naują koncepciją, kuriame mes nesame tik tarpininkas tarp investuotojų ir įmonių, bet ir patys investuojame savo lėšas į kiekvieną projektą. Mūsų ir investuotojų interesai yra suderinti, todėl investuotojai yra užtikrinti, kad „Capitalia“ valdys finansuotų įmonių įsipaireigojimų vykdymą ir stebėseną. Daugumai įmonių finansavimą iš investuotojų pritraukėme vos per vieną dieną. Tai rodo didelį investuotojų susidomėjimą finansuoti įmones Baltijos šalyse. Esame tikri, kad jis nuolat augs”, – sako Juris Grišins, „Capitalia“ vadovas.

Platformos pagalba finansavimą pritraukė jau šešios įmonės. Dvi bendrovės Lietuvoje, kurios vykdo gamybos ir valymo paslaugų veiklas, pritraukė 200 tūkst. eurų finansavimą. Kitose šalyse finansuotos informacinių technologijų, statybų, mažmeninės prekybos ir miškininkystės sektoriuose veikiančios įmonės.

Investuotojai gali pradėti finansuoti paskolas internetu nuo 1 tūkst. eurų. Tokia, santykinai didelė, mažiausia investicijos suma buvo nustatyta siekiant pritraukti patirties turinčius investuotojus, atidžiai vertinančius kiekvieną projektą. Prognozuojamos palūkanos investuotojams sieks nuo 10 iki 18 proc. per metus, priklausomai nuo paskolų termino ir rizikos. Platformoje capitalia.com vienas investuotojas į projektą vidutiniškai finansuoja 10 tūkst. eurų. Kol kas aktyviausi investuotojai yra iš Latvijos, bet didėja ir lietuvių bei estų skaičius.

Top