Paleista „Šiaulių banko“ privilegijuotų obligacijų emisija

75 milijonų eurų apribotų pirmos eilės obligacijų emisija išleista su emitanto teise jas išpirkti po trijų metų.

siauliu bankasNuotrauka: © Šiauliu bankas

„Naujoji obligacijų emisija yra pirmas kartas, kai Šiaulių bankas žengė į tarptautinę obligacijų rinką. Tai padės Bankui atitikti būsimus MREL reikalavimus, kartu sustiprins įsipareigojimų struktūrą ir išplės investuotojų bazę. Gavę teigiamų atsiliepimų ir sulaukę didelio susidomėjimo, su naująja emisija pagrindinį dėmesį telkėme į institucinius Baltijos ir Skandinavijos šalių investuotojus“, - komentavo Tomas Varenbergas, Šiaulių banko rinkų ir iždo departamento direktorius.

Obligacijos buvo išleistos su 140 bazinių punktų priedu virš vidutinės apsikeitimo sandorių normos. Naujųjų vertybinių popierių kupono dydis nustatytas 1,047 proc.

Obligacijos išleistos pagal AB Šiaulių banko 250 mln. eurų vidutinės trukmės ne nuosavybės vertybinių popierių 2021 m. rugsėjo 27 d. programą, jos bus listinguojamos Nasdaq Baltijos skolos vertybinių popierių sąraše. Šaulių banko teisiniai patarėjai organizuojant emisiją buvo  advokatų kontora „TGS Baltic“, obligacijų organizatorius ir platintojas - „Luminor Bank AS“, platintojo teisiniai patarėjai -  „Sorainen“.

„Šiaulių bankas yra vienas ryškiausių ir investuotojų pamėgtų vardų Baltijos šalių akcijų rinkoje. Labai džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie sėkmingo ir tvirto Šiaulių banko žingsnio į tarptautinę skolos kapitalo rinką. Lietuviškas sandorio formatas buvo tinkamai pritaikytas stambiausiems instituciniams Baltijos šalių investuotojams, kurie aktyviai sudalyvavo platinime. Banko kreditingumo rodikliai, kuriuos puikiai atspindi aukštas investicinis emitento kredito reitingas, leido pasiekti itin žemą 1,047% pajamingumą,“ – sakė Paulius Žurauskas, „Luminor“ finansų rinkų departamento vadovas.

Šiaulių bankui Moody‘s yra suteikęs ilgalaikių indėlių reitingą Baa2 su teigiama perspektyva.

Bankas ir anksčiau yra platinęs obligacijų emisiją, tačiau tai pirmas kartas kai platinimas vyksta tarptautinėje rinkoje.

Top