„Novaturas“ dviem metais anksčiau grąžino paskolą „Luminor“ bankui

5,3 mln. eurų iš „Luminor“ pasiskolinęs kelionių organizatorius „Novaturas“ jau grąžino likusią 3,04 mln. eurų paskolos dalį.

luminorNuotrauka: © Luminor

Tačiau su banku sutarta, kad 3 mln. eurų bus konvertuoti į paskolos liniją – šiomis lėšomis bendrovė galės pasinaudoti bet kada, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Novaturas“. 

„Augančios grupės veiklos apimtys, generuojamos pajamos bei teigiamos rinkos perspektyvos leidžia mums ilgalaikę paskolą grąžinti jau dabar, nelaukiant sutartyje numatyto termino – 2023 metų pabaigos“, – pranešime sako „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

„Kredito linija yra įprastas pinigų srautų valdymo įrankis turizmo versle, leidžiantis subalansuoti galimus pinigų srautų svyravimus, atsirandančius dėl verslo specifikos ir sezoniškumo“, – pridūrė ji. 

Balandį „Luminor“ sumažino paskolų įmonei palūkanas ir pratęsė 5,3 mln. eurų paskolos grąžinimo terminą iki 2023 metų pabaigos. 

Liepos pabaigoje „Novaturas“ taip pat anksčiau laiko išpirko dalį išleistų ir Pagalbos verslui fondo įsigytų konvertuojamų obligacijų, kurių vertė siekė 2,5 mln. eurų. Fondas į „Novaturą“ yra investavęs 10 mln. eurų.

„Novaturo“ akcijos kotiruojamos Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržose.

Top