Vilius Šapoka mato didelį potencialą Fintech bendrovėms Lietuvoje

Lietuvoje jau gimė ne vienas sėkmingas FinTech startuolis. Pastarųjų veiklą teigiamai vertina ir gyventojai, jau vien dėl to, kad tokios įmonės leidžia pervesti pinigus net ir švenčių dienomis. Teigiamai apie Fintech atsiliepia ir dabartinis finansų ministras Vilius Šapoka.

fintech

Sausio 15-16 d. finansų ministras Vilius Šapoka dalyvaus didžiausioje Centrinės ir Rytų Europos regione „Euromoney“ konferencijoje Vienoje. Joje kalbės apie pernai inicijuotą bendros trijų Baltijos šalių kapitalo rinkos sukūrimo projektą, Lietuvos siekį tapti finansinių technologijų ir inovacijų centru regione, taip pat pristatys ekonominę ir finansinę situaciją šalyje.

„Lietuvos žmonės ir verslas yra imlūs naujovėms, turi daug idėjų ir negaili energijos joms įgyvendinti. Siekiame, kad mūsų šalis, turinti modernią infrastruktūrą ir puikius savo srities specialistus, taptų Fintech tarptautiniu centru. Be to, Lietuva – dinamiška šalis, todėl čia sprendimai priimami operatyviau ir pokyčiai įvyksta greičiau“, — teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos kapitalo rinka padės Baltijos šalims mažinti apribojimus, didins konkurenciją bei rinkos patrauklumą investuotojams. Šia iniciatyva bus siekiama kurti naujas darbo vietas taip didinant ekonomikos pridėtinę vertę.

„Tikiu, jog bendros Baltijos šalių kapitalo rinkos sukūrimas sukurs geresnes sąlygas smulkioms ir vidutinėms įmonėms pasinaudoti finansavimo šaltiniais, padidins konkurenciją finansų rinkose bei išplės galimybes investuoti į naujas finansines priemones“, — teigia V. Šapoka.

Fintech ir kapitalo rinkų plėtra yra vienas Vyriausybės programos prioritetų. Lietuva patraukli pasaulio Fintech bendrovėms plėstis ne tik dėl greičiausio interneto, bet ir dėl sukurtos infrastruktūros, palankios verslui aplinkos bei sparčiausiu Europos Sąjungoje licencijavimo procesu. Tikimasi, jog naudojantis šiomis finansinėmis technologijomis įmonių, turinčių licenzijas teikti elektroninius mokėjimus, šiemet Lietuvoje padaugės trigubai.

„Euromoney“ konferencijoje politikos formuotojai, investuotojai, finansinių institucijų bei akademininės bendruomenės atstovai aptars regiono ekonominę ir finansinę padėtį bei finansų rinkų tendencijas.

Top