Kredito unija "Taupa" pradėjo persitvarkymo į banką procesą

Pakeitus įstatyminę bazę, kuomet tapo lengviau steigtis komerciniams bankams, jau ne vieną kredito unija nusprendė persitvarkyti. Šiandien apie tai, kad bus pertvarkoma iš kredito unijos į banką pranešė kredito unija "Taupa".

Kredito unija pertvarkoma į banką

Į Lietuvos bankų rinką įsilies dar vienas dalyvis. Kredito unija „Taupa“ gavo Lietuvos banko leidimą tapti specializuotu banku. Netrukus planuojama pradėti pertvarkos darbus. 

Šių metų gruodžio 12 d. Lietuvos bankas išdavė leidimą Vilniuje paslaugas teikiančiai kredito unijai „Taupa“ pradėti pertvarkos procesą į specializuotą banką.

Atsakingas pasirengimo procesas užtruks, tad dar kelerius metus kredito unija „Taupa“ ir toliau veiks kaip unija – jos paslaugos, įkainiai, santykiai su nariais bei klientais nesikeis. Paruošiamuosius darbus, vidinių tvarkų, procedūrų, vidaus teisės aktų rengimą ir kitus pokyčius ketinama pradėti jau artimiausiu metu.

Planuojama, jog pertvarkai prireiks net kelerių metų, nors įstatymas numato persitvarkymo galimybę iki penkerių metų. Specializuoto banko licenciją, kuri suteiks teisę klientams teikti klasikinės bankininkystės paslaugas, kredito unija „Taupa“ planuoja gauti iki 2020 metų pabaigos.

„Kredito unija „Taupa“ savarankiškai veiklą vykdo jau 20 metų. Džiaugiamės, jog atsakingas ir skaidrus kredito unijos darbas per šį laiką pelnė klientų pasitikėjimą. Būtent jis ir paskatino mus žengti pirmyn, tapti specializuotu banku ir toliau veikti savarankiškai. Džiaugiamės, jog pasitikėjimą mumis išduodamas leidimą išreiškė „Lietuvos bankas“. Neabejojame, jog  šios permainos paskatins sveiką konkurenciją bankų rinkoje, kuri pasipildys naujais žaidėjais“,- teigia unijos „Taupa“ administracijos vadovas Karolis Vitkauskas.

Plėtrą planuojanti kredito unija „Taupa“ 2018-ųjų vasarį ketina persikelti į naujas patalpas, Kalvarijų g. 140, Vilniuje. Gretas papildžius naujiems specialistams bus imtasi atsakingai ruoštis naujam persitvarkymo etapui.

Jau du dešimtmečius veikianti kredito unija „Taupa“ šalia savo pagrindinės veiklos taip pat aktyviai dalyvauja socialiniame gyvenime, pavyzdžiui remia ir glaudžiai bendradarbiauja su gausiai senjorus vienijančia sąjunga “Bočiai”.  

Top