„Smart-ID“ bus prieinamas ir kredito unijų nariams

Lietuvos centrinės kredito unijai priklausantys nariai galės naudotis programėle prisijungdami prie  „i-Unija“ sistemos, kurioje atliks mokėjimus, sudarys sutartis ir atlikti kitus veiksmus.

 IMG 0504Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Platų, daugiau nei 100 klientų aptarnavimo vietų tinklą vienijanti LKU kredito unijų grupė atnaujina savo internetinių paslaugų sistemą, atverdama galimybę elektroninės bankininkystės „i-Unija“ vartotojams prisijungti ir su saugaus tapatybės patvirtinimo įrankiu „Smart-ID“. Naudojantis „i-Unija“ galima atlikti visas svarbiausias finansines paslaugas: vykdyti mokėjimus, sudaryti indėlio sutartis, saugiems atsiskaitymams registruoti mokėjimo korteles.

„Daugiau nei 120 000 Lietuvos žmonių, įmonių ir organizacijų naudojasi kredito unijų – arčiausiai vartotojų esančių lietuviškų finansinių įstaigų – paslaugomis. Mūsų nariai kredito unijas ypač vertina dėl artimo ir tiesioginio kontakto su jų finansinius reikalus tvarkančiais specialistais. Skirtingai nei didieji bankai, kredito unijos išlaiko plačiausią skyrių ir klientų aptarnavimo vietų tinklą, aprėpiantį ne tik didžiuosius ar vidutinio dydžio miestus, bet ir mažus miestelius bei gyvenvietes. Nors karantino metu kredito unijos liko atviros savo nariams ir klientams, vartotojų įpročiai keičiasi: vis daugiau klientų savo kasdienius finansinius reikalus atlieka internetu – naudodamiesi mūsų „i-Unijos“ sistema. Tikimės, kad suteikdami jiems galimybę prisijungti prie sistemos su kvalifikuota ir saugia "Smart-ID" programėle, padidinsime vartotojų pasitikėjimą elektroninėmis paslaugomis ir paskatinsime dar dažniau jomis naudotis.“, – sako LCKU administracijos vadovas ir valdybos pirmininkas Mindaugas Vijūnas.

Pasak LCKU vadovo, naudojimasis „i-Unija“ sparčiai auga. 2020 m. pirmąjį pusmetį vartotojai atliko daugiau nei ketvirtį milijono operacijų, kurių vertė buvo didesnė nei 106,5 mln. EUR. Ypač dažnai elektroninėmis paslaugomis naudojasi jaunesni klientai, be to, padėtį gerokai pakeitė ir karantinas. Siekdami išvengti nereikalingų fizinių kontaktų, nemažai vartotojų rinkosi įvairius mokėjimus atlikti internetu. Antra vertus, patogumas ir saugumas yra kertinės savybės kredito unijų klientams. Nebūdami tikri dėl prisijungimo ar paslaugų naudojimo saugumo, dalis vartotojų vis dar vengia naudotis el. bankininkystės paslaugomis. Paprasta įdiegti ir nemokama galutiniam vartotojui „Smart-ID“ programėlė turėtų tapti patrauklesne alternatyva šiuo metu dažnai naudojamiems SMS žinute siunčiamiems vienkartiniams prisijungimo kodams ir mobiliam elektroniniam parašui, kuriuo negali naudotis dauguma išankstinio mokėjimo mobiliojo ryšio paslaugų vartotojų.

Kaip rodo Lietuvos bankų asociacijos atliktas tyrimas, „Smart-ID“ – populiariausia saugaus asmens autentifikavimo priemonė Lietuvoje. Ja naudojamasi daugiau nei 50 % visų prisijungimo prie el. bankininkystės atvejų. Vien per praėjusią parą su „Smart-ID“ programėle patvirtinta daugiau nei 2 milijonai, o per birželio mėnesį – daugiau nei 55 milijonai finansinių operacijų.

„Prieš kiek daugiau nei trejus metus pasiūlyta programėlė „Smart-ID“ tapo populiariausiu autentifikavimo įrankiu internete Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Mūsų šalyje šiuo metu programėlę naudoja daugiau kaip 1,28 mln., o trijose Baltijos šalyse kartu sudėjus – beveik 2,76 mln. gyventojų, – pasakoja Viktoras Kamarevcevas, programėlę sukūrusios bendrovės „SK ID Solutions“ verslo vadovas Lietuvoje. – Tokį populiarumą lėmė paprastas jos naudojimas, patikimumas ir saugumas. Norint naudotis programėle, tereikia turėti išmanųjį telefoną ar planšetę ir šiame įrenginyje įdiegti „Smart-ID“.“

„Smart-ID“ saugumą užtikrina panaudoti technologiniai sprendimai: „padalinto rakto“ technologija, kai pilnas privatus raktas nėra saugomas nei vartotojo įrenginyje, nei serveriuose. Todėl pasinaudoti „Smart-ID“ įmanoma tik į savo įrenginį įvedus PIN kodą, kurį išskirtinai žino pats vartotojas. Beje, net ir sugebėjęs kaip nors įsibrauti į įrenginį, įsilaužėlis vis tiek negalėtų pasinaudoti „Smart-ID“, kaip ir sužinojęs PIN kodus jų negalėtų panaudoti kitame įrenginyje.

Top