„Fjord Bank“ jau turi pirkėją - įmonę ketina įsigyti IT milžinas „Opera“

Norvegijos įmonė jau įsigijo daugiau 9,9 proc. specializuoto banko akcijų, o likusį paketą išpirks po to, kai gaus visus priežiūros institucijų leidimus. Bankas teikti kreditus ir priimti indėlius pradėjo vos prieš dieną nuo pranešimo apie jo pardavimą.

opera logo full color red positive horizontal rgbNuotrauka: © Opera

Daugiau kaip 360 mln. vartotojų turinti informacijos technologijų bendrovė „Opera Limited“ ketina įsigyti skaitmenizuotą banką Lietuvoje „Fjord Bank“, kuris trečiadienį pradėjo teikti vartojimo paskolas ir priimti indėlius išskirtinai internetu. Dėl to „Opera“ kreipsis leidimo į priežiūros institucijas, pranešė „Fjord Bank“.

Dėl akcijų pardavimo „Opera“ ir „Fjord Bank“ susitarė gegužės pabaigoje, pasirašydami investicijų ir akcijų pirkimo sutartį. Jos pagrindu liepos pradžioje „Opera“ įsigijo 9,9 proc. specializuoto banko akcijų, o likusį 90,1 proc. akcijų paketą nupirks, kai bus gauti priežiūros institucijų leidimai.

„Žvelgdami į „fintech“ galimybes Europoje, matome būtinybę įsitraukti didesniam skaičiui ir stambesnių paslaugų teikėjų, kurie sukurtų išmanesnius ir labiau įgalinančius sprendimus gyventojų asmeniniams finansams valdyti“, – pranešime sakė „Opera“ eksperimentinių vaizdo platformų srities vadovas Krystian Kolondra (Kristijanas Kolondra).

Šių metų sausį „Opera“ investavo į finansines technologijas ir įsigijo Estijos „fintech“ įmonę „PocoSys“.

„Fjord Bank“ įsteigtas 2017-ųjų pavasarį Lietuvoje. Bankas turi daugiau kaip 40 akcininkų, daugiausia privačių investuotojų iš Norvegijos. 

1995 metais Norvegijoje įsteigta „Opera“, pirmiausia kurdama interneto naršyklės sprendimus, nuolat plečia su „Opera“ prekės ženklu teikiamų paslaugų spektrą ir augina paslaugomis besinaudojančių vartotojų bazę. Šiuo metu „Opera“ veikia Europoje, Afrikoje ir Azijoje, teikdama vartotojams platų paslaugų spektrą asmeniniuose kompiuteriuose ir mobiliose naršyklėse, taip pat dirbtinio intelekto įgalintus naujienų skaitytuvus, programėlę „Opera News“ ir savo sukurtais plėtiniais pagrįstus mikro finansavimo sprendimus.

Top