Specializuoto banko licenciją gavęs Fjord Bank pradeda teikti pirmąsias bankines paslaugas

Bankas jau teikia vartojimo kreditus ir priima gyventojų indėlius. Bankas dar nėra atsidaręs nei vieno fizinio skyriaus ir to daryti neplanuoja - jis nuo pat pradžių buvo kurtas kaip visiškai skaitmenizuotas.

 FjordBanklogoJPGNuotrauka: © Fjord Bank

„Veiklą pradedame ypatingomis sąlygomis, kai visas pasaulis susiduria su koronaviruso sukeltais iššūkiais. Tačiau nuo pat pradžių banko paslaugas ir procesus kūrėme visiškai skaitmenizuotus, kad klientus galėtume aptarnauti nuotoliniu būdu, be fizinio kontakto“, – pranešime žiniasklaidai sakė „Fjord Bank“ generalinis direktorius Veiko Kandla's.

Pirmąsias paskolas „Fjord Bank“ pradeda teikti po testavimo laikotarpio. Keletą mėnesių po specializuoto banko licencijos gavimo banko komanda tobulino savo bankinę sistemą ir testavo jos sąveiką su Lietuvos banko (LB) informacinėmis sistemomis. Naujojo banko procesai sukurti taip, kad asmenų tapatybės patvirtinimas, kreditingumo įvertinimas, sutarties sudarymas ir tolesnis klientų aptarnavimas vyktų tik automatizuotai internetu.

„Puikiai suprantame, kad pradėti veiklą ekonominio nuosmukio metu yra didelis iššūkis ir mums – mažėja ne pirmos būtinybės prekių vartojimas, senka namų ūkių pasitikėjimas savo finansine gerove. Tačiau dabartinėje situacijoje matome nemažai galimybių: daugeliui pramoninių ir buities prekių, automobiliams, kompiuterinei įrangai taikomos nuolaidos, todėl būtent šiuo metu pirkėjai gali naudingomis sąlygomis įsigyti seniai planuotus pirkinius“, – tvirtino „Fjord Bank“ vadovas.

Jo teigimu, visais laikais, net ir ekonominių sunkumų metu, vartotojams naudinga kuo didesnė kredito įstaigų konkurencija, kuri Lietuvoje, palyginti su kitomis Šiaurės Europos šalimis, išlieka per maža. Pavyzdžiui, Norvegijoje specializuotų skaitmeninių bankų dalis paskolų rinkoje siekia net 40 proc., kai Lietuvoje šis rodiklis tik neseniai perkopė 25 proc. kartelę.

Tačiau, pasak V. Kandlos, dabartinė ekonominė situacija paskatino atsargiau įvertinti pradinius veiklos planus ir procedūras.

„Dar šių metų pradžioje planavome veržlų startą, tačiau dabar prognozuojame nuosaikesnį augimą, peržiūrėjome rizikos valdymo procesus. Koronaviruso sukelti ekonominiai sunkumai gali lemti didesnį vartotojų rizikingumą, todėl atidžiau vertinsime kiekvieną paraišką, analizuosime klientų gaunamų pajamų pobūdį ir stabilumo garantijas“, – aiškino  „Fjord Bank“ vadovas.

Kartu su vartojimo paskolomis „Fjord Bank“ taip pat pradeda priimti iš gyventojų indėlius.

„Rinkoje išsiskirsime patrauklia palūkanų norma – tai gali atnešti papildomų pajamų tiems gyventojams, kurie turi santaupų, tačiau savo lėšas be jokių palūkanų laiko paprastose bankų sąskaitose. (...) Priklausomai nuo indėlio laikotarpio, planuojame mokėti konkurencingas rinkoje palūkanas iki 2 ir daugiau procentų“, – teigė V. Kandla's.

Kaip numatyta įstatymų, visi indėliai iki 100 tūkst. eurų bus apdrausti valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“.

„Fjord Bank“ įsteigtas 2017-ųjų pavasarį Lietuvoje. Bankas turi daugiau kaip 40 akcininkų, daugiausia privačių investuotojų iš Norvegijos. 

Rašykite komentarą...
Jūs esate svečias
Komentuoti kaip svečiui
Komentaras kraunamas... Komentaras bus atnaujintas už 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Top