TVF paskolos sąlygos Baltarusijos netenkina

Baltarusijos prašytos paskolos koronaviruso pasekmėms mažinti sąlygos netenkina Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos, prezidentas neketina įvesti karantino, saviizoliacijos ir kitų prevencinių priemonių.

minskas

„Buvo pareikšta apie galimybę skirti Baltarusijai 940 mln. JAV dolerių vertės vadinamąjį skubų finansavimą. Šis reikalas išspręstas? Ne“, – sakė jis.

A. Lukašenkos žodžiais, Baltarusijai nepriimtinos papildomos šios paskolos suteikimo sąlygos, kurios nėra susijusios su galimo susitarimo finansine dalimi.

„Atsirado reikalavimų: kovodami su koronavirusu vadovaukitės Italijos pavyzdžiu. Aš nenoriu, neduok Dieve, kad Baltarusijoje pasikartotų Italijos scenarijus. Turime savo šalį ir savo padėtį“, – sakė Baltarusijos lyderis.

„TVF ir toliau iš mūsų reikalauja: įveskite karantiną, izoliavimąsi, komendanto valandas. Kas per kvailystės? Mes pagal dūdelę nešokinėsim“, – pabrėžė A. Lukašenka.

Kaip jau buvo skelbta, Baltarusija balandžio pradžioje kreipėsi į TVF su oficialiu prašymu skirti jai 900 mln. JAV dolerių vertės skubų finansavimą koronaviruso pandemijos padarinių švelninimui.

Top